Święta, rocznica i świętowanie w Mindness

Rzecz będzie o tym, co zrobiliśmy, czego nie i jak nam to wyszło. Podsumowanie naszych działań samo się narzuca i końcówką roku i 1 urodzinami bloga Mindness – juhu!!!

O blogu – kto, co i kiedy

blankPisanie bloga Mindness rozpoczęliśmy rok temu.

Na początku były po 4 teksty miesięcznie, bo przygotowaliśmy sobie kilka zawczasu (polecam stworzenie takiej bazy, jeśli planujesz bloga). Mieliśmy przygotować teksty na kilka miesięcy z góry, ale to nie wyszło i dość szybko zmierzyliśmy się z pisaniem na bieżąco. A wierzcie mi, Ci, którzy piszą bloga – to wiedzą, że idealne wstrzelenie się w konkretny dzień tygodnia z gotowym tekstem czasem graniczy z cudem. Więc przeszliśmy na codwutygodniowe publikacje. Ale wreszcie, po mniej więcej pół roku, udało nam się wrócić na wcześniej zaplanowany tor. Czasem nadal zdarzają się obsuwki, ale już mniejsze:). Mam nadzieję, że nam wybaczacie?:)

Wiecie w ogóle, że teksty na blogu pojawiają się w piątki? Naszym założeniem idealnym jest pisanie w środę na fanpage’u, jaki tekst planujemy opublikować w piątek. Wychodzi – różnie:). Ale wciąż staramy się stosować do wszystkich najważniejszych zasad blogowania. A w piątek piszemy, że tekst już jest. Albo piszemy coś zupełnie innego:)

Autorzy.

Jeśli chodzi o autorów, to oprócz Agi i Szymona, mamy na pokładzie też copywriterkę Anetę Bezę.

Zaprosiliśmy też w ciągu tego roku 4 osoby do napisania wpisów gościnnych. I tak:

Ewelina Wojciechowska – coach napisała o swojej drodze:

Marketingowe przemyślenia początkującego coacha – wpis gościnny

Agata Górska – dziennikarka i trenerka – podzieliła się z nami, jak używać emocji w tekstach:

Jak dodać emocje do tekstów – wpis gościnny

Sylwia Templin – Świtała trenerka i wykładowca, specjalistka od RODO przyjrzała się tematowi w kontekście gabinetów:

RODO w gabinecie psychologicznym – wpis gościnny

oraz Sebastian Szajner – psycholog i specjalista od profesjonalnych filmów, napisał, jak użyć filmów w promocji gabinetu:

Psychologu – pokaż się, czyli rzecz o filmach – wpis gościnny

A my napisaliśmy, czym takie wpisy są i jak działają:

Czym są wpisy gościnne i dlaczego warto je zamieszczać?

 

Popularność.

I jeszcze jedno posumowanie bloga.

Trzy najpopularniejsze teksty. Takie najczęściej czytane i komentowane (tak, takie statystyki też są – możecie to mierzyć darmowym narzędziem Google’a zwanym Google Analytics), to:

  1. Czy psycholog może dużo zarabiać?
  2. Założenie poradni psychologicznej – łatwy czy trudny biznes?

  3. 5 błędów popełnianych przez terapeutów na własnych stronach

Napiszesz w komentarzu, jaki jest Twój preferowany wpis i dlaczego? Czy coś zmienił w Twoim podejściu do biznesu?

Rozmawianie i pisanie, falowanie i wzrastanie

Konsultacje.

blankInne ciekawe działanie (wyzwanie), którego podjęliśmy się w tym roku, to konsultacje. Przeprowadziliśmy ponad 40 rozmów z właścicielami lub przyszłymi właścicielami gabinetów, coachami, trenerami. Nasza wiedza o Waszych trudnościach, o pytaniach, które Was nurtują i o przeszkodach wzrosła niebotycznie. Spotkaliśmy przy tym takie ilości fantastycznych ludzi, że …ach długo by opowiadać:). Wyciągnięte wnioski dały i dają podwaliny do wielu tekstów na bloga. A ilość znajomych na Facebooku wciąż rośnie:)

Newsletter.

Co miesiąc piszemy do Was też maila poprzez newsletter. Na naszą skrzynkę newsletterową zapisało się blisko 400 osób. To nie jest dużo w stosunku do wielotysięcznych list, którymi chwalą się ludzie z branży marketingowej. blankAle wiecie co – tak zwana otwieralność (czyli fachowo mówiąc open rate) naszych maili jest nieraz 2- krotnie większa niż przewidują standardy rynkowe, a kliknięcia w link (tak, to też się mierzy, to tzw. CTR) 3,5 razy częstsze.  Dlaczego? Bo wiemy, do kogo piszemy. I maile te mają sprecyzowany przekaz. To, co piszemy, jest dla Was ważne. I piszemy o tym, co jest dla Was ważne:).

Jak to wygląda w liczbach?

Proszę bardzo. Uczyniłam wykres. Voilà!

Legenda: MN = Mindness

Legenda: MN = Mindness

Wasze maile i komentarze

blankPomiędzy tym wszystkim cały rok dostajemy od Was cudowne, entuzjastyczne maile na skrzynkę i komentarze na Facebooku, które napędzają nas wciąż i wciąż i dają energię do zgłębiania tematu. Aby nie pozostać gołosłownym, to się trochę pochwalimy:

„Sposób prowadzenia strony na Facebook jak i strony internetowej świadczy o Waszej wielkiej wiedzy marketingowej, a dowodem na to jest to, że dotarliście do mnie, dowiedziałam się o Was i z Wami zostałam! Dzięki temu, że sami prowadzicie swój  własny marketing w sposób tak skuteczny, jeszcze chętniej czytam to co radzicie i odsłuchuje nagrań. Dzięki za to co robicie!”

Gratulacje Robicie dobrą robotę to nic dziwnego że fanów przybywa!!!

Mega interesujący artykuł!

„Dzięki! Właśnie tego teraz było mi trzeba! 🙂

„Od dziś będę tu zaglądać i korzystać. Dużo wartościowej wiedzy. dziękuję:)”

No i wiecie… serce rośnie! Dziękujemy każdemu z Was, kto do nas napisał, kto pisze komentarze i nas czyta.

Żeby nie było tak idealnie (zapaliła się już lampka?:), to też dostaliśmy trochę po łapkach za np. niewiedzę na temat ustawy – na czym to polega to, że jest martwa. Albo np. za to, że obiecaliśmy podcast, a potem go nie było (z architektką). Przepraszamy, ale nadal go nie mamy.

Podcasty i inne warianty

Podcasty… hm…no właśnie – idea – genialna, ale w praktyce mamy tyle perypetii technicznych,  że szczerze się przyznajemy, że jeden musieliśmy zupełnie skasować, bo się fatalnie nagrał online. W rezultacie tak powstał wywiad pisany zamiast mówiony na blogu z Anitą Rawą – Kochanowską, która towarzyszy Mindness praktycznie od początku i jest bardzo zaangażowana w marketingowy rozwój gabinetu. Anita na szczęście lubi pisać. Do poczytania tu:

Moja droga do własnego gabinetu

A przed nami kolejny podcast do publikacji, który jest nagrany w kawiarni i dźwięk… pozostawia bardzo wiele do życzenia. Mimo profesjonalnej obróbki. Jednak zdecydowaliśmy się go opublikować, bo samo umówienie się z Magdą Komstą na ten wywiad trwało wiele tygodni. Magda tylko bywa w Warszawie i trzeba było się zgrać.  Za to treść wywiadu – wyborna!

Nasz pierwszy e-book

Świeża sprawa – że tak to nazwę – z 6. grudnia. Na Mikołajki podarowaliśmy Wam długo oczekiwany e-book. Piękna oprawa, mnóstwo pobrań, wielkie liczby. Dla nas to mega sukces. Jeśli ktoś z Was już wypuścił swojego e-booka w świat, to wiecie, ile wokół niego jest pracy. Ale za to jakiej fajnej! :). Pochwal się w komentarzu swoim e-bookiem, zainspiruj innych.

Nie będę się rozpisywać o naszych wynikach, pokażę Wam statystyki posta:

blank

Media

Zaprzyjaźniliśmy się także z Magazynem Bang! Nie wiem czy wiecie, ale tworzy go grupa wspaniałych ludzi oddanych psychoterapii i pisaniu. Jak się poznaliśmy? Ano napisała do nas redaktorka:

„(…) Piszę do Pani w imieniu redakcji Magazynu Psychologicznego Bang! Jako magazyn skupiający swoje treści wokół psychologii, ruszamy właśnie z cyklem „kogo warto obserwować w social mediach” (krótki opis + profilowy link). Jako że jesteście Państwo osobami, które od razu przyszły nam do głowy ze względu na ogrom wartościowych i praktycznych treści…”

I tak pojawiliśmy się tam po raz pierwszy. A potem drugi – z wpisem na bloga pt:

Marketing w branży pomocowej – jak uniknąć „wciskania kitu”

A trzeci – już w styczniu – nasza publikacja ukaże się w samym magazynie, jako klasyczny, tradycyjny artykuł. Jako orędownicy propagowania rozwoju marketingowego w branży skupiliśmy się na opisie rozterek. Tekst ma tytuł:  Gabinet psychoterapeutyczny a marketing – synergia czy sprzeczność. Na pewno damy znać w styczniu, jak już się znajdzie się w sieci.

Plany

blankO naszych planach na przyszły rok napiszę już w styczniu. Mamy ich oczywiście za dużo. Już teraz o tym wiem. Eh… W zeszłym roku też mieliśmy zrobiony plan na 2018. Udało nam się zrealizować około 60%. Dużo? Mało? Kto wie…

Na pewno warto robić plany, strategie, spisywać cele, a po roku oglądać:

  • czy przeceniam siebie,
  • czy nie doceniam,
  • czy jestem w stanie naprawdę to wszystko zrobić,
  • czy to tylko marzenia.

Mam nadzieję, że z roku na rok będziemy planować bardziej precyzyjnie. Tego samego i Wam życzę. Oczywiście, że też i ślicznych, śniegowych, ciepłokominkowocynamonowych Świąt pełnych rodziny, pełnych siebie i pełnych planów pełnych optymizmu. A co!

Dodaj komentarz

Zasady publikacji treści są opisane w regulaminie. Pamiętaj, że przesyłane treści muszą być zgodne z wymogami regulaminu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skontaktuj się

Weronika Paruzel Jeśli interesuje Cię współpraca z Mindness, to opisz nam swoje potrzeby w poniższym formularzu, a my damy Ci znać, jak możemy pomóc. Jeśli wolisz rozmawiać - na Twój telefon czeka Weronika Paruzel - nasza asystentka, która udzieli wszelkich informacji.




     

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Agencja marketingowa Agnieszka Gajewska. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności.

    Logo Whatsapp