Rośliny terapeutyczne – oaza spokoju

Rośliny w ostatnim czasie masowo zdominowują świat trendów wnętrzarskich. I super!

W gabinecie psychoterapeutycznym mają dodatkową funkcję. Tworzą atmosferę spokoju i przytulności. Dają komfort i poczucie bycia w miejscu przyjaznym i sprzyjającym rozmowie. Sprawią, że pokój, w którym przyjmujesz klienta stanie się oazą spokoju. Miejscem, do którego z przyjemnością wrócą na kolejne sesje, bo skojarzą je z odpoczynkiem od trudów dnia codziennego.

blank

Mając wolność, kwiaty, książki i księżyc, któż nie byłby w pełni szczęśliwy.” ― Oscar Wilde
blank

Rośliny oczyszczające powietrze – by odetchnąć pełną piersią

Wyniki badań prowadzonych przez NASA wykazały, że niektóre rośliny odfiltrowują zanieczyszczenia z powietrza. Z punktu widzenia chemicznego Benzen, formaldehyd, trichloroetan i dwutlenek węgla są przetwarzane w tlen. Przejdźmy zatem do szczegółów.

blank

Najskuteczniejsze w oczyszczaniu powietrza są:

Howea

Ta roślina o liściach przypominających liście palmy produkuje bardzo dużo tlenu. Tlen odżywia komórki naszego organizmu. Dotleniony mózg, to mózg kojarzący, łączący fakty, tworzący metafory szukający analogii. Klient z otwartym mózgiem to klient, z którym się lepiej pracuje.

Skrzydłokwiat

Skrzydłokwiat ze swoimi liśćmi prezentuje się bardzo szlachetnie. Długie łodygi jego pojedynczych liści nie tylko stanowią element aranżacji wnętrza, ale również są naturalnym filtrem powietrza. Skrzydłokwiat zmniejsza zawartość trichloroetenu w powietrzu nawet o 23 procent. Dzięki niemu w pomieszczeniu panuje świeże, czyste powietrze. Taka atmosfera sprzyja komfortowej rozmowie. Można wybrać jeden z dwóch kolorów rośliny. Dopasuj białą lub czerwoną do reszty elementów aranżacji wnętrza.

Dracena

Roślina wyjątkowo wytrwała i żywotna. Wystarczy podlewać ją raz w tygodniu, a charakteryzuje się wyjątkowymi właściwościami. W ciągu 24 godzin dracena zmniejsza zawartość formaldehydu w powietrzu nawet o 70 procent.  Benzen i trichloroeten także są usuwane z powietrza przez to niewielkie, łatwe w pielęgnacji drzewko. Postaw dracenę w gabinecie i ciesz się czystym powietrzem, które sprzyja owocnej współpracy podczas sesji psychoterapeutycznej.

Dieffenbachia

To gabinetowa roślina o liściach wyjątkowego koloru. Ciemnozielone na zewnątrz, a wewnątrz żółtawe aż do bieli, przyciągają wzrok. Ponadto dieffenbachia, a dokładniej jej duże liście, mogą usuwać z powietrza szkodliwe toksyny, oczyszczając duże ilości powietrza.

Bluszcz

Szukając roślin oczyszczających powietrze, nie można pominąć bluszczu. Jego zawsze zielone pędy zamienią wnętrze twojego gabinetu w sympatyczną dżunglę. Dżungla sprzyja poufności. W jej gąszczu, można się poczuć bezpiecznie i podzielić się z Tobą, jako z terapeutą największymi sekretami. Bluszcz to jedna z najlepiej oczyszczających powietrze roślin doniczkowych.

Ten system naturalnej wentylacji reguluje wilgotność i filtruje powietrze w pomieszczeniu.

Bluszcz najlepiej ze wszystkich roślin eliminuje benzen z powietrza. Ta mała, cudowna roślina w ciągu zaledwie doby potrafi wyeliminować z powietrza do 90 procent zawartego w nim benzenu. Ale to jeszcze nie wszystko. Także trichloroeten ma małe szanse w kontakcie z bluszczem. Bluszcz w ciągu jednego dnia usuwa z powietrza do 11 procent tej substancji.

blank

Rośliny, o których mowa powyżej są idealnym dodatkiem do Twojego gabinetu. Umilą i ułatwią Ci pracę. Warto w nie zainwestować. Sprawdź, z jaką przyjemnością będziesz chodzić do pracy, jeśli na oknie zagoszczą wspomniane w artykule rośliny doniczkowe. Odmień wnętrze swojego gabinetu.

Jeśli znasz jakieś jeszcze, które doskonale sprawdzą się w przestrzeni, mające antystresowy charakter, to daj znać w komentarzu, inni będą Ci wdzięczni za inspiracje.

Dodaj komentarz

Zasady publikacji treści są opisane w regulaminie. Pamiętaj, że przesyłane treści muszą być zgodne z wymogami regulaminu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skontaktuj się

Ewa Goś Jeśli interesuje Cię współpraca z Mindness, to opisz nam swoje potrzeby w poniższym formularzu, a my damy Ci znać, jak możemy pomóc. Jeśli wolisz rozmawiać - na Twój telefon czeka Ewa Goś - nasza asystentka, która udzieli wszelkich informacji.
     

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Agencja marketingowa Agnieszka Gajewska. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności.

    Logo Whatsapp