Poznaj konkurencję – Podcasty psychologiczne

Jakich podcastów najczęściej słuchasz? Może biznesowych, treningowych, związanych ze zdrowiem fizycznym, a może komentarzy, dotyczących bieżących wydarzeń lub recenzji filmów? Jeśli prowadzisz własny gabinet psychoterapeutyczny lub poradnię możesz posłuchać podcastów innych terapeutów, którzy mogą Cię zainspirować. 

blank

Korzyści ze słuchania innych terapeutów

Podcasty cechują się tym, że można ich słuchać w różnych momentach, a więc nie tylko w pełnym skupieniu w domu, ale także w korku lub kolejce do lekarza. Oznacza to, że możesz słuchać podcastów terapeutycznych, kiedy tylko masz na to chwilę czasu. Monologi i rozmowy innych psychologów inspirują, dostarczają ciekawych porad i wskazówek, a tym samym mogą poprawić skuteczność i jakość psychoterapii. Jeśli tylko masz więcej czasu, możesz robić notatki podczas słuchania. 

Do najważniejszych korzyści ze słuchania podcastów terapeutyczno-psychologicznych można zakwalifikować:

 • wzbudzenie pokładów inspiracji i kreatywności,
 • zdobycie informacji na temat najnowszych typów terapii, 
 • wiedza na temat nowych badań i artykułów psychologicznych,
 • rozwijanie zestawu narzędzi, metod i technik,
 • poznanie najskuteczniejszych sposobów na rozwój swojego gabinetu, a tym samym zwiększenie zysków. 

Możesz więc wykorzystać wiedzę i doświadczenie innych terapeutów. W ten sposób zadbasz o swój rozwój oraz skuteczność w pracy terapeutycznej. W końcu bycie terapeutą to podróż i ciągła ewolucja, a także wykluczanie tych elementów, które nie działają/już nie działają lub działają słabiej niż kolejne, które poznajesz. Dotyczy to zarówno rozwoju osobistego, jak i biznesowego. Słuchanie podcastów innych terapeutów jest więc doskonałą metodą na poprawę własnego wizerunku. Wybieraj różne podcasty od terapeutów o różnych specjalizacjach. Skoncentruj się na kilku niszach, które najbardziej cię interesują. 

blank

A może prowadzisz własny podcast?

Niektórzy terapeuci prowadzą własne podcasty lub przymierzają się do tego. Jeśli jesteś jedną z tych osób, możesz także słuchać treści dostarczanych przez innych twórców. W ten sposób dbasz o swój warsztat i zdobywasz wiedzę na temat swojej konkurencji. 

Pomyśl jednak o twórcach nie tylko jako osobach, z którymi rywalizujesz, ale także jako ludziach z twojej sieci zawodowej. W ten sposób zaczniesz patrzeć na ich treści w zupełnie inny sposób i słuchać podcastów z przyjemnością. Pamiętaj również o tym, aby uatrakcyjniać swój przekaz w podcaście. Wystarczy, że zaprosisz gości, na przykład lekarza, trenera personalnego albo też innego terapeutę. A może to ciebie zaprosił inny twórca do swojego podcastu? W takiej sytuacji koniecznie przesłuchaj jego wcześniej nagrywane materiały, aby dopasować styl wypowiedzi i dostarczane treści. W ten sposób zbudujesz lepsze relacje z innym twórcą, a także z jego odbiorcami.

blank

Najlepsze podcasty psychologiczno-terapeutyczne

Jeśli szukasz podcastów psychologiczno-terapeutycznych, to koniecznie sprawdź kilka naszych propozycji. 

Nie tylko o psychoterapii – Katarzyna Kopczak

Podcast Katarzyny Kopczak to wysokiej jakości treści, które są doskonałe zarówno dla psychoterapeutów, jak i klientów, a także osób zainteresowanych psychologią. Autorka podcastu jest psychoterapeutką od 2009 roku i chętnie pomaga w rozwoju osobistym, a także walce z różnymi problemami. 

Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS

Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS to doskonały podcast, którego celem jest przede wszystkim popularyzacja wiedzy psychologicznej. Eksperci odpowiadają na różne tematy i dzielą się swoimi doświadczeniami, a także informacjami na temat nowych odkryć naukowych i psychologicznych. 

Psychologia, którą warto znać – Mirosław Brejwo

Tego podcastu można słuchać w różnych sytuacjach, ponieważ autor mówi prostym i swobodnym językiem, wskazując przede wszystkim na praktyczne zastosowania psychologii w życiu codziennym. Tym samym autor unika teoretyzowania, a koncentruje się na psychologii stosowanej. 

Zawód człowiek – Maria Gembarzewska-Truong

Podcast ten odnosi się do osobistych i zawodowych aspektów rozwoju, dlatego może być doskonały dla właścicieli gabinetów psychoterapii i poradni psychologicznych. Autorka wskazuje na to, co robić, aby praca była przyjemniejsza i bardziej efektywna, a życie harmonijne. 

blank

Posłuchaj podcastów Mindness

Na naszej stronie znajdziesz wiele ciekawych podcastów, a do przykładowych propozycji należą:

Podcasty mogą mieć doskonały wpływ na rozwój Twojego gabinetu psychoterapii. Możesz nie tylko słuchać takich treści, ale także samodzielnie je tworzyć. Dowiedz się więcej na ten temat z naszego artykułu: Podcasty w branży psychologicznej

Jeśli chcesz rozkręcić swój gabinet psychoterapii lub poradnię psychologiczną, skontaktuj się z nami

Dodaj komentarz

Zasady publikacji treści są opisane w regulaminie. Pamiętaj, że przesyłane treści muszą być zgodne z wymogami regulaminu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skontaktuj się

Ewa Goś Jeśli interesuje Cię współpraca z Mindness, to opisz nam swoje potrzeby w poniższym formularzu, a my damy Ci znać, jak możemy pomóc. Jeśli wolisz rozmawiać - na Twój telefon czeka Ewa Goś - nasza asystentka, która udzieli wszelkich informacji.
   

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Agencja marketingowa Agnieszka Gajewska. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności.

  blank