Podsumowanie roku 2019 w Mindness

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku. To dobry moment, aby spojrzeć na swoje działania z dystansu, podsumowywać, wyciągać wnioski i snuć plany na przyszłość. W Mindness traktujemy to jako dobrą okazję na zrobienie bilansu naszych działań i przygotowanie strategii rozwoju na kolejny rok. Oto, co działo się u nas w 2019 roku i jakie mamy plany na 2020.

Rok 2019 był dla nas przełomowy głównie z dwóch powodów. Po pierwsze zmieniliśmy siedzibę firmy i przenieśliśmy się do biura! 😊 To wiele ułatwia. W końcu mamy przestrzeń do działania i możemy rozwinąć skrzydła! 😊 Poza powierzchnią do pracy dysponujemy dwoma salami konferencyjnymi (mniejszą i większą), w których odbyły się nasze tegoroczne szkolenia.

Kolejne ważne dla nas w tym roku wydarzenie to otwarcie sklepu on-line z pomocami i rozwiązaniami dedykowanymi osobom z branży pomocowej. 1100 odsłon podstrony sklep to nasz dotychczasowy wynik. Co w nim znajdziecie?

 1. Produkty fizyczne:
  • plakaty edukacyjne do gabinetów/ośrodków/poradni (największym zainteresowaniem cieszą się plakaty w tematyce: coaching vs psychoterapia, depresja, złość)
  • tabliczki na drzwi informujące o trwającej sesji lub zapraszające do gabinetu
 2. Rozwiązania do gabinetów (kalendarz wizyt on-line)
 3. Pakiety konsultacji marketingowych wspierające budowanie marki osobistej (przeprowadzamy je stacjonarnie w naszym biurze w Warszawie i on-line)
 4. Darmowe produkty do pobrania.

Ale to nie wszystko! Oto, co jeszcze działo się w Mindness w tym roku!

Szkolenia w Mindness

Zorganizowaliśmy dla Was dwa szkolenia stacjonarne w temacieGabinet psychoterapii jako działalność gospodarcza”. Jedno mniejsze „próbne”😉, w którym wzięło udział 12 osób i drugie na większą skalę, w którym uczestniczyło 50 osób z branży pomocowej. Oba były ogromnym sukcesem, dlatego w przyszłym roku planujemy kolejne.

Podczas szkolenia nagraliśmy również film promocyjny Mindness.

Obejrzyj film z naszego szkolenia Mindness

Tymczasem w sali konferencyjnej

Prywatnie – jako urodzona organizatorka – zorganizowałam w sali konferencyjnej, którą dysponujemy, warsztat medytacyjny dla kobiet. Było nas aż 15. Pracowałyśmy nad rozwojem duchowym, oczyszczaniem, mindfulness i pogłębianiem umiejętności bycia blisko w kobiecym gronie. Przyjemny zapach kadzidła, białej szałwii i palo santo wisiał w naszej sali konferencyjnej jeszcze cały tydzień. A dobra energia jeszcze dłużej.

blank

Blog

Na blogu opublikowaliśmy 35 artykułów w temacie rozkręcania gabinetów. Pisaliśmy m.in. o narzędziach pomocnych w prowadzeniu firmy, reklamie w Google Ads, Instagramie, urządzaniu wnętrza gabinetu. Najczęściej czytaliście te:

 1. Jak nazwać gabinet?
 2. Założenie poradni psychologicznej – łatwy czy trudny biznes?
 3. Jak otworzyć gabinet psychologiczny – Vademecum

Podcasty

W tym roku nagraliśmy również dla Was 5 podcastów. Z zaproszonymi gośćmi rozmawialiśmy m.in. o rozwoju i marketingu gabinetów psychoterapeutycznych, księgowości, urządzaniu wnętrz gabinetów czy rekrutacji pracowników do centrum psychoterapeutycznego. Od stycznia na blogu sukcesywnie będą pojawiać się ich transkrypty (spisane nagrania), więc jeśli wolicie czytać niż słuchać, to ta opcja jest dla Was.

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji posłuchać poniżej krótka lista podcastów z tego roku:

Naszych podcastów można również słuchać na Spotify.

Spotkania, konferencje, warsztaty, w których wzięliśmy udział

Inwestowaliśmy również w nasz rozwój. Wzięliśmy udział w dwóch świetnych wydarzeniach:

 • 10-tych urodzinach Małej Wielkiej Firmy, gdzie spotkałam się osobiście z Bartkiem Popielem, Iloną Przetacznik, Olą Budzyńską (Panią Swojego Czasu), Darkiem Puzyrkiewiczem, Pawłem Tkaczykiem i oczywiście organizatorem całego wydarzenia Markiem Jankowskim.
blank
 • Ogólnopolskim Kongresie Psychologów i Psychoterapeutów w Warszawie, na który zostaliśmy zaproszeni przez redakcję miesięcznika „Psychologia w praktyce”. Pojawiliśmy się z naszym stoiskiem i nowymi produktami. Byliśmy również dostępni do konsultacji.

Książki, które miały na nas wpływ

A jak o rozwoju mowa, to nie możemy nie napisać o przeczytanych przez nas w tym roku książkach. Kto nas inspirował?

 1. Jeremey Donovan „Jak wygłosić mowę życia”
 2. Michał Szafrański „Finansowy ninja”
 3. Timothy Ferriss „4-godzinny tydzień pracy”
 4. Jakub B. Bączek, Jacek Santorski „Determinacja. Z prądem i pod prąd.”
 5. „Biblia e-biznesu” Wydanie zbiorowe.

My w mediach

Napisaliśmy również dwa artykuły do magazynu psychologicznego „Bang” w temacie marketingu gabinetu i budowania marki osobistej.

Webinar

Szymon poprowadził webinarium dla zamkniętej grupy psychoterapeutów na Facebooku na zaproszenie Krzyśka Błażejewskiego, podczas którego szkolił Was z Google Ads (reklamy w Google). A ponieważ zainteresowanie było duże (w szkoleniu wzięły udział 72 osoby), stworzyliśmy usługę konsultacji w tym temacie. Termin spotkania można zarezerwować w naszym sklepie.

Współprace

Nawiązaliśmy również współpracę z osobami rozwijającymi marki osobiste w branży pomocowej. Pomagaliśmy stworzyć 5 niezależnych strategii rozwoju gabinetu, wkładając w nie olbrzymie pokłady pracy i kreatywności i wpierając następnie ich realizacje od pełnej kreacji graficznej po reklamę. Ułożyliśmy plany stworzenia i wsparliśmy realizację źródeł dochodu pasywnego dla trzech gabinetów.

Zostaliśmy również zaproszeni do współpracy z miesięcznikiem „Psychologia w praktyce” zarówno w kontekście publikacji, jak i uczestnictwa w organizowanych kongresach.

blank

Nasze projekty

Owoce naszej tegorocznej pracy to także 10 stworzonych stron www, 4 nowych nazw, 6 instalacji usługi newslettera, 18 grafik, prowadzenie 7 kampanii Google Ads dla gabinetów i warsztatów, 4 Facebook Ads i wypozycjonowanie 4 miejsc oraz niezliczone ilości tekstów i treści na strony, blogi, posty i do mediów oraz ponad 20 godzin konsultacji indywidualnych.

Zespół Mindness

Powiększamy również zespół współtworzący ideę Mindness. Obecnie współpracuje z nami 10 osób z całej Polski, którym bardzo zależy na tym, aby gabinety mogły się rozwijać i docierać do potencjalnych klientów z ofertą pomocy i wsparcia.  

Całkiem niedawno mieliśmy okazję spotkać się przy świątecznym stole wigilijnym.

E-book

Szykujemy dla Was również e-book „Facebook w marketingu gabinetu psychologicznego. Zrób to sam!” Pokazujemy w nim jak krok po kroku, efektywnie rozwijać fanpage firmowy i grupę na Facebooku oraz budować za ich pomocą markę osobistą. Tworząc e-book, uwzględniliśmy specyfikę branży pomocowej. Już w styczniu pojawi się on w sprzedaży.

blank

Prywatnie

Prywatnie rozwijamy się siatkarsko i joggingowo. Skupiamy się również na ćwiczeniu bycia w pełni obecnym. Staramy się zwalniać, odpoczywać.

Czy i Ty ćwiczysz w pełniejszy kontakt z przyrodą, oddychanie, samoobserwację?

Pamiętasz, by na co dzień być dla siebie dobrym, kiedy popełniasz błąd, by zwalniać i wsłuchiwać się w ciało i, by nie walczyć z tym, co przychodzi ani z tym, co odchodzi?

Nad tym musimy popracować…

Zdecydowanie zaniedbaliśmy w tym roku temat odpoczynku. ☹ Ja osobiście doświadczałam trudności w zatrzymaniu się i uświadomieniu sobie faktu, że kiedy odpocznę, jestem bardziej efektywna w pracy. Wierzyłam, że jak będę pracować 10 godzin dziennie mimo antybiotyku (atak nerek), to na pewno zrobię coś dobrego dla swojej firmy. Nieustannie szukałam równowagi w tym obszarze. Ostatnio rozwiązaniem okazało się chodzenie spać o 21.00. Genialne!

Może znasz ten stan, kiedy masz swój biznes, nieustannie gonisz za własnym ogonkiem, nie wiesz, kiedy się zatrzymać i wydaje Ci się, że jak nie zrobisz wszystkiego, to bez Twojej energii ten biznes upadnie? No to witam w domu…

Plany na 2020 rok

Każdy koniec to nowy początek i nowe plany na kolejny rok. 😊 Oto, co będzie się działo w Mindness w 2020 roku:

 • Wypuścimy w świat cztery nowe e-booki. Pierwszy Facebooku (styczeń), kolejny o narzędziach pomocnych w rozkręcaniu gabinetu (mam nadzieję, że to będzie kobyła) trzeci o SEO, czyli pozycjonowaniu strony/bloga gabinetu w wyszukiwarce Google, a czwarty jeszcze jest w procesie decyzyjnym (zbieramy również zamówienia:)
 • Odbędą się 4 szkolenia w tematach: 1. Marka Osobista Psychoterapeuty (styczeń), 2. Gabinet jako Działalność Gospodarcza (Edycja 2), 3. Finanse i dochody pasywne gabinetu (latem), 4. Jedno z powyższych, ale w innym mieście (zbieramy głosy, w jakim:).
 • W sklepie pojawią się nowe produkty fizyczne
 • Stworzeniu kursu on-line w formacie m.in. video na temat rozkręcania gabinetu krok po kroku
 • Będziemy obecni z naszym stoiskiem na konferencjach psychologicznych – np. Kongres psychologiczny w czerwcu
 • Poprowadzimy Live’y i/lub webinary
 • Pojawią się kolejne odcinki podcastów z osobami z rozkręconych gabinetów.

Prywatnie wracamy do jogi.

Jedno jest pewne – będzie się działo! Nie chcesz, aby coś Cię ominęło? Dołącz do naszego newslettera klikając w plusik poniżej.

Jak jest u Ciebie?

A czy Ty robisz podsumowanie roku w swoim gabinecie? Przyglądasz się temu, co Ci się udało, zastanawiasz nad czym potrzebujesz jeszcze popracować? Planujesz kolejny rok swoich działań? Daj proszę znać w komentarzu.

Na nowy 2020 rok życzymy Ci realizacji celów, marzeń i oczywiście rozwoju gabinetu! Obiecujemy, że będziemy Ci towarzyszyć w tym procesie, dostarczając wartościowych treści i tworząc nowe produkty do sklepu.

Znasz kogoś, kto potrzebuje wsparcia w rozkręcaniu gabinetu? Podeślij mu proszę link do naszego bloga, aby mógł rozwinąć skrzydła i realizować swoją misję. Z góry dziękuję.

Dodaj komentarz

Zasady publikacji treści są opisane w regulaminie. Pamiętaj, że przesyłane treści muszą być zgodne z wymogami regulaminu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skontaktuj się

Ewa Goś Jeśli interesuje Cię współpraca z Mindness, to opisz nam swoje potrzeby w poniższym formularzu, a my damy Ci znać, jak możemy pomóc. Jeśli wolisz rozmawiać - na Twój telefon czeka Ewa Goś - nasza asystentka, która udzieli wszelkich informacji.
   

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Agencja marketingowa Agnieszka Gajewska. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności.

  Logo Whatsapp