Wywiad z Magdą Widłak-Langer założycielką Wirtualnego Gabinetu Psychologa

Magda Widłak

Z Magdą Widłak-Langner poznałyśmy się poprzez jedną z facebookowych grup dla kobiet przedsiębiorczych. Magda szukała osoby, dla której mogłaby napisać wpis gościnny na bloga lub udzielić wywiadu. Gdy zajrzałam na jej profil i stronę, nie miałam wątpliwości, że zaproszę ją do kolejnego odcinka podcastu.

Magda jest psychologiem działającym na wielu polach. Chętnie dzieli się swoją wiedzą również z osobami z branży. Organizuje autorskie warsztaty dla rodziców, występuje jako prelegentka i współpracuje z organizacjami. Swoim dotychczasowym doświadczeniem zgodziła się podzielić również z Wami.

Jej początki w zawodzie psychologa to praca na etacie w różnych placówkach publicznych. Ograniczenia, na jakie napotkała i środowisko pracy, w którym często naruszane były zasady kodeksu etycznego, sprawiły, że postanowiła założyć własny gabinet w Poznaniu. Z czasem, aby docierać do szerszego grona osób potrzebujących pomocy, postanowiła odejść od klasycznego schematu gabinetu stacjonarnego i przeniosła się do sieci. Dziś z powodzeniem prowadzi własny gabinet on-line.

Jeśli rozważacie założenie wirtualnego gabinetu psychologicznego lub psychoterapeutycznego, koniecznie posłuchajcie rozmowy z Magdą.

O czym rozmawiamy w tym odcinku podcastu:

  • o drodze, jaką przeszła Magda od pracy w państwowych placówkach do własnego, wirtualnego gabinetu
  • o tym, że pokazywanie ludzkiej twarzy wpływa na budowanie zaufania u potencjalnych klientów
  • o zaletach wirtualnego gabinetu takich jak: wygoda i łatwy dostęp do pomocy psychologicznej dla klientów z dowolnego miejsca na ziemi  
  • o tym, że wirtualne narzędzia to ogromna pomoc w pracy psychologa
  • o tym, jak pisanie bloga, współpraca z magazynami branżowymi, występowanie w roli eksperta wpływają na budowanie marki osobistej
  • o tym, jaki kanał komunikacji wybrać, gdy nie lubisz pisać i prowadzeniu bloga mówisz „nie”
  • o radzeniu sobie z obawami i trudnościami pojawiającymi się przy podejmowaniu decyzji o otwarciu własnego gabinetu

Linki wymienione w wywiadzie:

Jestem bardzo ciekawa Twoich opinii i wniosków po przesłuchaniu podcastu. Podziel się nimi proszę w komentarzu.

Uwielbiam wywiady w Mindness😊. Uwielbiam z Wami rozmawiać. Chcesz porozmawiać i poopowiadać mi o swoim gabinecie? Napisz na agnieszka.gajewska@mindness.pl

Brakuje Ci inspiracji do rozwoju gabinetu albo informacji do jego otwarcia? A może chcesz mieć więcej klientów? Jaki jest Twój cel?

 

Jeśli:

  • Czujesz, że coś wiesz, ale to się nie składa w całość
  • Ze wszystkich stron dostajesz informacje, jak otworzyć czy promować gabinet, ale żadna nie dotyczy tak naprawdę Twojej branży, nie jest Twoja, nie chcesz albo nie lubisz tego typu promocji

 

to posłuchaj naszego całkowicie bezpłatnego wykładu audio pt: Jak przyciągnąć więcej klientów.

 

 

Znajdziesz tam mnóstwo skutecznych wskazówek, jak odnaleźć swoją wewnętrzną misję, a następnie dotrzeć z nią do Twojego wymarzonego klienta. Myślisz o tym? Ale jeszcze nie wiesz do końca, jak to zrobić?

 

Pobierz bezpłatny podcast

 

Możesz słuchać tego nagrania biegając, spacerując i zmywając. Kiedy jedziesz do pracy. Albo po prostu, kiedy masz chwilę dla swojego rozwoju.

Będzie nam miło, jak napiszesz komentarz do tego tekstu albo podzielisz się refleksjami:). Dziękujemy z góry!