Urządzamy gabinet terapeutyczny – Wywiad z architektką wnętrz Barbarą Strzębałą

Kobieta na tle ściany z grafitti
Podcast Mindness
Podcast Mindness
Urządzamy gabinet terapeutyczny – Wywiad z architektką wnętrz Barbarą Strzębałą
blank
/

Architektura i dekorowanie są mi bliskie od zawsze. Doceniam ładny design. Wchodząc do dowolnego wnętrza wsłuchuję się w jego energię, patrzę na meble, kolory. Nie inaczej jest, kiedy odwiedzam Was w gabinetach. Marzy mi się rozwój tematyki urządzania gabinetów w Mindness. Mam już parę pomysłów, jak sprawić, by Wasi klienci czuli to coś wchodząc do gabinetu czy czekając w poczekalni. Ale zacznijmy od podstaw. Spójrzmy na temat okiem profesjonalisty.

Basia jest architektką wnętrz i współwłaścicielką Autorskiego Studia Architektury ASA we Wrocławiu. Jak sama mówi -praca to jej hobby. I choć kiedyś zawód architekta wnętrz nie był tak popularny, dziś jest na niego duże zapotrzebowanie. To dowód na to, że coraz większą uwagę przywiązujemy do tego, co nas otacza.

Gabinet psychoterapeutyczny urządzony w jasnych barwach

Okazuje się, że przedmioty, kolorystyka czy dodatki mają ogromne znaczenie. Wpływają na nasze samopoczucie, budują odpowiedni klimat i atmosferę.

Jeśli szukacie inspiracji na urządzenie własnego gabinetu, w tym podcaście znajdziecie mnóstwo wskazówek. Zapraszam do słuchania. Dodatkowo zachęcam do odwiedzenia kategorii naszego sklepu Wyposażenie gabinetu psychologicznego.  Znajdziesz tam plakaty, zawieszki i inne elementy wyposażenia dla Twojego gabinetu.

  1. O czym rozmawiamy w tym odcinku podcastu:

W wywiadzie Basia opowiada:

  • o tym, jak wygląd wnętrza gabinetu psychoterapeutycznego trzeba dostosować do pacjentów i specjalizacji
  • o znaczeniu odpowiedniej kolorystyki, tkanin i materiałów
  • o tym, czy wnętrze gabinetu psychologa powinno przypominać połączenie domowego zacisza i kawiarni czy gabinet lekarski
  • o odpowiednim doborze dodatków takich jak kwiaty, obrazy, grafiki, zasłony czy świece
  • o tym, jak za pomocą ciepłych kolorów, naturalnych materiałów, miękkich tkanin stworzyć otoczenie dające poczucie bezpieczeństwa
  • o tym, jak za pomocą mebli i sprzętów zaaranżować przestrzeń pasującą zarówno do terapii dorosłych, jak i dzieci
  • o tym, jak zaprojektować poczekalnię, w której klient poczuje się komfortowo i będzie miał zapewnioną dyskrecję
  • o tym, jak dzięki mobilnym elementom i rozkładanym meblom stworzyć przestrzeń odpowiednią zarówno do indywidualnych sesji, jak i terapii grupowej
  • o tym, jak odpowiednie materiały akustyczne pozwalają wygłuszyć gabinet i stworzyć atmosferę dyskrecji
blank

Linki wymienione w wywiadzie:

Jestem bardzo ciekawa, jakie obrazy malują się przed Twoimi oczami po wysłuchaniu tego podcastu. Daj znać w komentarzu.

Mam nadzieję, że wskazówki Basi pomogą Ci urządzić estetyczny i przyjazny gabinet, w którym Twoi klienci poczują się odpowiednio zaopiekowani. Jeśli potrzebujesz indywidualnej konsultacji skontaktuj się z Basią pod nr tel. 602 770 708.

Chcesz opowiedzieć mi historię o rozkręcaniu swojego gabinetu? Napisz do mnie na: agnieszka.gajewska@mindness.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skontaktuj się

Ewa Goś Jeśli interesuje Cię współpraca z Mindness, to opisz nam swoje potrzeby w poniższym formularzu, a my damy Ci znać, jak możemy pomóc. Jeśli wolisz rozmawiać - na Twój telefon czeka Ewa Goś - nasza asystentka, która udzieli wszelkich informacji.




     

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Agencja marketingowa Agnieszka Gajewska. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności.

    blank