Radio Odkrywca – wywiad z Sylwią Stachecką-Tomasiewicz psychoterapeutką i fotografką.

Wywiad z psychologiem

Sylwię poznałam rok temu podczas prowadzonych przeze mnie konsultacji dla psychoterapeutów. Szybko okazało się, że mamy podobne poglądy na temat budowania marki osobistej. Gdy dowiedziałam się, że zajmuje się również fotografią, pomyślałam, że zaproszę ją do rozmowy w Radiu Odkrywca.

Na wywiad umówiłyśmy się w kameralnych warunkach, w mieszkaniu Sylwii. Zagryzając pyszną bruschettę i popijając kawę z kubka z sową rozmawiałyśmy m.in. o roli profesjonalnej sesji zdjęciowej w kreowaniu wizerunku.

Sylwia jest psychoterapeutką w trakcie certyfikacji, fotografką i zwolenniczka holistycznego podejścia do człowieka. Swoje umiejętności nawiązywania relacji wykorzystuje podczas sesji fotograficznych. Pomaga klientom stojącym z drugiej strony obiektywu przełamywać barierę niepewności i obaw. Na swoich zdjęciach chce pokazywać ludzi takimi, jacy są. Sylwia dzieli się ze mną ważnym spostrzeżeniem: „fotograf jest też trochę terapeutą, dba o stworzenie ram sesji – osprzęt, technikę i przygotowanie przestrzeni dla osoby, która wypełni środek.”

 

 

O czym rozmawiamy w tym odcinku podcastu:

Sylwia opowiedziała mi:

  • o pasji do fotografowania i poznawania nowych ludzi, którą dzieli z mężem
  • o tym, jak dzięki rozmowie, stworzeniu atmosfery bezpieczeństwa i budowaniu relacji oswaja klienta z obiektywem
  • o tym, że profesjonalna sesja wizerunkowa to integralna część strony internetowej gabinetu
  • o tym, że warto się zastanowić, jak chcemy być postrzegani, jakie zdjęcia będą nam potrzebne zanim udamy się do fotografa i o naszych oczekiwaniach przed sesją
  • o tym, że pozytywne myśli pomagają pokonać obawy, wstyd i pozwalają być sobą podczas sesji zdjęciowej
  • a także o tym, że odpowiednia mina do zdjęcia to niekoniecznie szeroki uśmiech.

 

 Linki wymienione w wywiadzie:

A jakie zdjęcia znajdują się na stronie www Twojego gabinetu? Mam nadzieję, że przekonałyśmy Cię z Sylwią, że to ważny element Twojej witryny. Podziel się proszę swoją opinią w komentarzu. Zapraszamy także na sesje do Sylwii i Jacka.

A jeśli jesteś inspirującą osobą i chcesz zostać kolejnym rozmówcą w Radiu Odkrywca napisz do mnie na agnieszka.gajewska@mindness.pl.

Brakuje Ci inspiracji do rozwoju gabinetu albo informacji do jego otwarcia? A może chcesz mieć więcej klientów? Jaki jest Twój cel?

 

Jeśli:

  • Czujesz, że coś wiesz, ale to się nie składa w całość
  • Ze wszystkich stron dostajesz informacje, jak otworzyć czy promować gabinet, ale żadna nie dotyczy tak naprawdę Twojej branży, nie jest Twoja, nie chcesz albo nie lubisz tego typu promocji

 

to posłuchaj naszego całkowicie bezpłatnego wykładu audio pt: Jak przyciągnąć więcej klientów.

 

 

Znajdziesz tam mnóstwo skutecznych wskazówek, jak odnaleźć swoją wewnętrzną misję, a następnie dotrzeć z nią do Twojego wymarzonego klienta. Myślisz o tym? Ale jeszcze nie wiesz do końca, jak to zrobić?

 

Pobierz bezpłatny podcast

 

Możesz słuchać tego nagrania biegając, spacerując i zmywając. Kiedy jedziesz do pracy. Albo po prostu, kiedy masz chwilę dla swojego rozwoju.

Będzie nam miło, jak napiszesz komentarz do tego tekstu albo podzielisz się refleksjami:). Dziękujemy z góry!