Radio Odkrywca – wywiad z księgowymi z Warsaw Tax Guys

WTG_2

W urokliwym wnętrzu warszawskiej kamienicy na Złotej, w mieszkaniu ze starą, skrzypiącą podłogą spotkałam dwóch wesołych, słonecznych, świeżo upieczonych tatusiów otoczonych stertą papierów. Maciek i Rafał mówią o sobie, że “pomagają w rodzinnej atmosferze”. I tak się z nimi czułam. Familijnie:)

Ich wiedza, profesjonalizm, zapał do księgowości i lekkość bytu sprawiły, że nasza rozmowa płynęła dynamicznie i bardzo interesująco. Ja będąc raczej cichym świadkiem ich wypowiedzi zadawałam Wasze pytania sama odkrywając wiele przydatnych – również w mojej działalności – niusów rynkowych.

 

 

O czym rozmawiamy w tym odcinku podcastu

  • poruszamy wciąż świeży temat działalności nierejestrowanej, w związku z którą pojawia się wiele niewiadomych
  • usłyszymy, że faktura za spotkanie służące pracy, także jeśli dotyczy szkoleń czy konferencji, musi być opisana na odwrocie
  • poznamy niuanse i zawiłości etatu i własnej działalności
  • dowiemy się, dlaczego każdy księgowy mówi inaczej na temat kasy fiskalnej i jak to w praktyce właściwie jest
  • a także, że coaching jest ovatowany, bo nikt do końca nie zdefiniował, na ile jest doradztwem (które wymaga Vat-u), a na ile, nie jest

Macie pytanie o podatki? To – nie do ksiegowego. W wywiadzie dowiemy się też, kto to jest doradca podatkowy.

I jeszcze, dlaczego warto mieć e-puap (ja założyłam od razu po wywiadzie:), co to jest JPK FA i dlaczego warto wyznaczać sobie cele i robić mini biznes plan.

 

Linki do stron i usług wspomnianych w wywiadzie:

Jeżeli wywiad zaciekawił Cię, zapraszamy do podzielenia się wrażeniami w komentarzu. Do chłopaków z WTG można także pisać przez ich stronę lub mailowo na adres: maciej.kosciolowski@wtg.waw.pl

Brakuje Ci inspiracji do rozwoju gabinetu albo informacji do jego otwarcia? A może chcesz mieć więcej klientów? Jaki jest Twój cel?

 

Jeśli:

  • Czujesz, że coś wiesz, ale to się nie składa w całość
  • Ze wszystkich stron dostajesz informacje, jak otworzyć czy promować gabinet, ale żadna nie dotyczy tak naprawdę Twojej branży, nie jest Twoja, nie chcesz albo nie lubisz tego typu promocji

 

to posłuchaj naszego całkowicie bezpłatnego wykładu audio pt: Jak przyciągnąć więcej klientów.

 

 

Znajdziesz tam mnóstwo skutecznych wskazówek, jak odnaleźć swoją wewnętrzną misję, a następnie dotrzeć z nią do Twojego wymarzonego klienta. Myślisz o tym? Ale jeszcze nie wiesz do końca, jak to zrobić?

 

Pobierz bezpłatny podcast

 

Możesz słuchać tego nagrania biegając, spacerując i zmywając. Kiedy jedziesz do pracy. Albo po prostu, kiedy masz chwilę dla swojego rozwoju.

Będzie nam miło, jak napiszesz komentarz do tego tekstu albo podzielisz się refleksjami:). Dziękujemy z góry!