Radio Odkrywca – wywiad z księgowymi z Warsaw Tax Guys

Podcast Mindness
Podcast Mindness
Radio Odkrywca - wywiad z księgowymi z Warsaw Tax Guys
Loading
/

W urokliwym wnętrzu warszawskiej kamienicy na Złotej, w mieszkaniu ze starą, skrzypiącą podłogą spotkałam dwóch wesołych, słonecznych, świeżo upieczonych tatusiów otoczonych stertą papierów. Maciek i Rafał mówią o sobie, że “pomagają w rodzinnej atmosferze”. I tak się z nimi czułam. Familijnie:)

Ich wiedza, profesjonalizm, zapał do księgowości i lekkość bytu sprawiły, że nasza rozmowa płynęła dynamicznie i bardzo interesująco. Ja będąc raczej cichym świadkiem ich wypowiedzi zadawałam Wasze pytania sama odkrywając wiele przydatnych – również w mojej działalności – niusów rynkowych.

blank

O czym rozmawiamy w tym odcinku podcastu

 • poruszamy wciąż świeży temat działalności nierejestrowanej, w związku z którą pojawia się wiele niewiadomych
 • usłyszymy, że faktura za spotkanie służące pracy, także jeśli dotyczy szkoleń czy konferencji, musi być opisana na odwrocie
 • poznamy niuanse i zawiłości etatu i własnej działalności
 • dowiemy się, dlaczego każdy księgowy mówi inaczej na temat kasy fiskalnej i jak to w praktyce właściwie jest
 • a także, że coaching jest ovatowany, bo nikt do końca nie zdefiniował, na ile jest doradztwem (które wymaga Vat-u), a na ile, nie jest

Macie pytanie o podatki? To – nie do ksiegowego. W wywiadzie dowiemy się też, kto to jest doradca podatkowy.

I jeszcze, dlaczego warto mieć e-puap (ja założyłam od razu po wywiadzie:), co to jest JPK FA i dlaczego warto wyznaczać sobie cele i robić mini biznes plan.

Linki do stron i usług wspomnianych w wywiadzie:

Jeżeli wywiad zaciekawił Cię, zapraszamy do podzielenia się wrażeniami w komentarzu. Do chłopaków z WTG można także pisać przez ich stronę lub mailowo na adres: maciej.kosciolowski@wtg.waw.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Zasady publikacji treści są opisane w regulaminie. Pamiętaj, że przesyłane treści muszą być zgodne z wymogami regulaminu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skontaktuj się

Ewa Goś Jeśli interesuje Cię współpraca z Mindness, to opisz nam swoje potrzeby w poniższym formularzu, a my damy Ci znać, jak możemy pomóc. Jeśli wolisz rozmawiać - na Twój telefon czeka Ewa Goś - nasza asystentka, która udzieli wszelkich informacji.
   

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Agencja marketingowa Agnieszka Gajewska. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności.

  Logo Whatsapp