Gabinet zgodny z prawem – Wywiad z Anetą Liszewską-Mądrą – radcą prawnym

Podcast Mindness
Podcast Mindness
Gabinet zgodny z prawem - Wywiad z Anetą Liszewską-Mądrą - radcą prawnym
Loading
/

Z Anetą połączył nas wspólny obszar działalności. Co prawda my w Mindness zajmujemy się marketingiem oraz pomagamy wystartować z własnym gabinetem czy poradnią, a Aneta jest radcą prawnym. Jednak obie pomagamy tym, którzy pomagają, czyli osobom pracującym jako psycholog, psychoterapeuta, coach itp.

Aneta wyspecjalizowała się w kwestiach związanych z m.in. tajemnicą zawodową czy prowadzeniem działalności nierejestrowanej. Przygotowuje regulaminy, politykę prywatności, wdraża RODO.

blank

Każdy, kto założył już własny gabinet lub próbował swoich sił w innym obszarze działalności wie, jak trudne są początki. Mnóstwo dokumentów do przygotowania, z którymi nigdy wcześniej nie miało się do czynienia. Pomoc prawnika jest niemal niezbędna. Jest to o tyle problematyczne, że w zawodzie psychologa czy psychoterapeuty operuje się danymi wrażliwymi, a w związku z obowiązującą tajemnicą zawodową i RODO, dane te są szczególnie chronione.

Jeśli chcesz, by Twój gabinet od początku był w pełni legalny a Twoi klienci zadowoleni i spokojni w kwestii zachowania poufności danych – posłuchaj podcastu!

O czym rozmawiamy w tym odcinku:

 • O tym, jaką formę prawną działalności wybrać,
 • O tym, na co zwracać uwagę, przygotowując zarówno umowę najmu, jak i każdą inną umowę,
 • O czym warto pamiętać, prowadząc gabinet w domu, a o czym, oferując terapię online,
 • O jakich aspektach współpracy informować swoich klientów,
 • Jakie są obowiązki prawne związane z dochodem pasywnym.

Masz jakieś wątpliwości lub pytania? Podziel się nimi w komentarzu, a postaramy się Tobie pomóc! Zapraszamy też na stronę Anety, na której znajdziesz blog i informacje o jej ofercie:

http://www.liszewskamadra.pl/

Chcesz opowiedzieć swoją inspirującą historię o rozkręcaniu gabinetu? Zostań gościem Radia Odkrywca! Napisz do mnie na: agnieszka.gajewska@mindness.pl.

Dodaj komentarz

Zasady publikacji treści są opisane w regulaminie. Pamiętaj, że przesyłane treści muszą być zgodne z wymogami regulaminu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skontaktuj się

Ewa Goś Jeśli interesuje Cię współpraca z Mindness, to opisz nam swoje potrzeby w poniższym formularzu, a my damy Ci znać, jak możemy pomóc. Jeśli wolisz rozmawiać - na Twój telefon czeka Ewa Goś - nasza asystentka, która udzieli wszelkich informacji.
   

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Agencja marketingowa Agnieszka Gajewska. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności.

  Logo Whatsapp