Jak otworzyć gabinet psychologiczny w ramach inkubatora przedsiębiorczości – wpis gościnny

Najczęściej zadawane pytania

Czym jest Inkubator Przedsiębiorczości?

Inkubator przedsiębiorczości jest formą prawną, która pozwala Ci bez rejestrowania własnej działalności prowadzić biznes legalnie, wystawiać faktury lub paragony, prowadzić konto firmowe pod parasolem osobowości prawnej Fundacji. „Twój StartUp” działa na rynku od 2013 roku i od tego czasu zgromadził pod swoimi skrzydłami ponad 3200 przedsięwzięć, w tym szacunkowo kilkaset powiązanych z dziedziną psychologii.

Jakie są zalety posiadania swojego StartUp’u zamiast działalności gospodarczej?

Pierwszą jest bezpieczeństwo, ponieważ nad twoim biznesem czuwa sztab osób, na których pomoc możesz liczyć. Wystarczy podpisać umowę o współpracy i na tym formalności się kończą – możesz zacząć działać bez konieczności zgłaszania się i rejestrowania w urzędach. Te kwestie leżą po stronie fundacji. Każdy ma też do swojej dyspozycji stałego koordynatora, który przeprowadza przed wewnętrzne procedury i pomaga w kalkulacji zysków oraz ich wypłacie na konto prywatne.

Drugim plusem jest oszczędność – kwota 250 zł miesięcznie obejmuje cały pakiet: osobowość prawną, księgowość, możliwość skorzystania z infrastruktury, doradztwa prawnego i księgowego, uczestnictwa w szkoleniach, warsztatach i networkingach.

Nie ma też obowiązku płacenia ZUS, a podatek dochodowy to zamiast 18% – 8,5%.

Jakie trzeba spełniać kryteria?

Nie ma kryteriów dołączenia do Fundacji – każdy może to zrobić niezależnie od wieku lub lokalizacji. Aby korzystać ze zwolnienia z podatku VAT należy jedynie podpisać oświadczenie o posiadanych kwalifikacjach i posiadać dyplom ukończenia studiów z zakresu psychologii lub psychoterapii.

Czy mogę wynająć gabinet i wziąć w koszty inne niezbędne mi do pracy rzeczy?

Oczywiście, tak jak w przypadku działalności gospodarczej można mieć koszty. Ważne tylko aby były one bezpośrednio związane z działalnością psychologa, a w dokumentach to Fundacja była stroną transakcji. A co w przypadku wątpliwości? Nasz dział prawny pomoże Ci sprawdzić umowę wynajmu, aby nikt Cię nie potraktował nieuczciwie, a dział księgowości podpowie co może być „wrzucone” w koszty – np. meble, kwiaty, świece zapachowe i woda.

Czy mogę w sposób swobodny promować swoje działania?

Tak, nie ma obowiązku informowania o tym, że jest się częścią inkubatora przedsiębiorczości – jest to informacja istotna wyłącznie dla celów podatkowych. Można też współpracować z popularnymi portalami typu ZnanyLekarz.pl aby tam prowadzić zapisy. W promocji mogą pomóc także organizowane regularnie spotkania networkingowe, które umożliwiają poznanie innych beneficjentów Fundacji, którzy działają w powiązanych branżach, np. dietetycy.

Są jeszcze jakieś benefity z których mogę skorzystać?

Każdy beneficjent Fundacji może skorzystać z oferty Benefit Multisport lub Pakietów LuxMed.

Czy jest jeszcze coś co powinienem wziąć pod uwagę?

Jeśli w ramach swojej działalności będziesz przyjmował od klientów gotówkę – a nie przedpłatę w formie przelewu na konto firmowe w ramach fundacji – powinieneś zaopatrzyć się w kasę fiskalną, aby wystawiać paragony. Jeśli chciałbyś także włączyć płatności kartą możesz też zaopatrzyć się w terminal płatniczy lub jego mini wersję, np. SumUp, który podłączany jest do telefonu komórkowego.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o prowadzeniu gabinetu z naszym wsparciem zapraszamy do kontaktu pod adresem katarzyna.borkowska@twojstartup.pl lub nr telefonu 530 448 170.

Więcej na temat zakładania i otwierania działalności gospodarczej dla swojego gabinetu, a także jak to zrobić, aby mieć zapełniony zapisami kalendarz, dowiesz się na naszym szkoleniu online 4 i 5 kwietnia.

Szczegóły tutaj:

https://mindness.pl/fw-event-slug/szkolenie-jak-otworzyc-i-rozkrecic-gabinet/
Komentarze
  • Witam. Właśnie rozmawiałam z jednym z inkubatorów. Okazuje się, że nie można założyć gabinetu psychologicznego na inkubatorze bo to jest usługa medyczna. Ale pani zastrzegla że są inne inkubatory na rynku i że może one zezwalają na to, mają na to prawo. Pytanie w takim razie – który inkubator pozwoli mi założyć gabinet psychologiczny? No i czy w ogóle można ?

  • Przepraszam, już mam. Zadzwoniłam do Pani Katarzyny i już wszystko wiem. Można założyć 😀 także już odpowiedziałam sobie na mój poprzedni komentarz :p

Dodaj komentarz

Zasady publikacji treści są opisane w regulaminie. Pamiętaj, że przesyłane treści muszą być zgodne z wymogami regulaminu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skontaktuj się

Ewa Goś Jeśli interesuje Cię współpraca z Mindness, to opisz nam swoje potrzeby w poniższym formularzu, a my damy Ci znać, jak możemy pomóc. Jeśli wolisz rozmawiać - na Twój telefon czeka Ewa Goś - nasza asystentka, która udzieli wszelkich informacji.




     

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Agencja marketingowa Agnieszka Gajewska. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności.