Jak Canva zmieni Twoją działalność na zawsze

Prowadząc własny gabinet psychoterapeutyczny stajesz się specjalistą nie tylko w swojej dziedzinie. Pełnisz jeszcze kilka innych funkcji. Jesteś księgowym, marketingowcem, ekonomistą… Brakuje Ci jeszcze jakichś umiejętności? Chcemy Ci pokazać, jak możesz stać się także własnym grafikiem. Poznaj Canvę – program, który doskonale sprawdzi się w wizualnym promowaniu gabinetu.

Masz umiejętności terapeutyczne i wiedzę? Doskonale! To jednak tylko połowa sukcesu, drugą stanowi odpowiedni marketing gabinetu psychologicznego, w tym również marketing treści, czyli np. pisanie bloga i artykułów. Niestety zła wiadomość jest taka, że Twoim potencjalni klienci często nie mają czasu, aby je czytać. Chyba że… najpierw przyciągniesz ich do siebie oddziałując na ich najważniejszy zmysł – zmysł wzroku!

80 %wrażeń dociera do naszego mózgu poprzez zmył wzroku. Wzrok to król zmysłów!

Jak zdobyć uwagę potencjalnego klienta? Za pomocą ciekawej grafiki! Takiej, która przyciągnie uwagę, wzbudzi zainteresowanie i sprawi, że czytelnik będzie chciał wiedzieć więcej. Jeśli prowadzisz własną praktykę psychologiczną wcześniej czy później będziesz potrzebować grafik. Media społecznościowe, blog, ulotka, wizytówka, prezentacja to tylko niektóre obszary, w których nie da się bez nich obejść. Jaki masz wybór? Albo zapłacisz i zatrudnisz osobę, który zna temat i zrobi to za Ciebie za grube pieniądze albo zrobisz to samodzielnie z pomocą programu Canva!

Mieć fantazję nie znaczy coś sobie wymyślać. To znaczy tworzyć coś z tego, co istnieje.

Tomasz Mann

Czym jest Canva i do czego służy?

Canva jest prostym programem on-line służącym do tworzenia grafik. Korzystają z niej miliony użytkowników na całym świecie! Istnieje również w wersji polskojęzycznej. Dzięki tej aplikacji łatwo i szybko przygotujesz efektowne grafiki na swój fanpage na FB, profil na Instagramie, blog. Stworzysz wizytówkę, ulotkę, zaproszenie czy prezentację.

blank

Canvę możesz obsługiwać w trybie on-line w przeglądarce internetowej. Oznacza to tyle, że nie musisz instalować programu na swoim komputerze. Jeśli lubisz smartphone ‘a, możesz również zainstalować ją w formie aplikacji.

Obsługa Canvy jest prosta i intuicyjna. Działa na zasadzie przeciągnij/upuść. Nawet osoba nie mająca zmysłu plastycznego stworzy w niej ciekawy projekt.

Canva sprawi, że uwolnisz swoją kreatywność! To program graficzny dla każdego! Gdy zaczniesz działać, obudzi się w Tobie twórca.

Poznaj podstawowe funkcje

Zastanawiasz się od czego zacząć? Po wejściu na stronę https://www.canva.com/ musisz się zarejestrować. Kiedy to zrobisz możesz zacząć działać! „Ja? Przecież nie mam za grosz talentu artystycznego!” – jeśli przeszło Ci to właśnie przez myśl, to się nie martw! Twórcy programu pomyśleli również o tym. W Canvie znajdziesz ogromną bazę gotowych layoutów (grafika z dopasowanymi czcionkami, obwódkami i kolorami) do wykorzystania. Jak to zrobić?

Po zarejestrowaniu się na stronie klikasz w przycisk „Utwórz projekt” znajdujący się po lewej stronie u góry.

blank

Tutaj możesz wybierać z gotowych layoutów. Grafika do mediów społecznościowych, prezentacja, plakat, papier firmowy, baner, zaproszenie czyli wszystko, czego możesz potrzebować w tym zakresie.

Co ważne grafiki dostosowane są rozmiarem do wymogów, które stawiają przed nami np. media społecznościowe. Nie będzie trzeba ich zmieniać przed dodaniem we właściwe miejsce – np. jako zdjęcie w tle na Twoim fanpage’u. Możesz również użyć wymiarów niestandardowych. Zrobisz to klikając w ikonkę u góry po prawej stronie.

blank

Decydując się na wybór gotowego layoutu zwróć uwagę na to, że część z nich jest płatna. Czasem jest to jednak tylko zdjęcie, które możesz podmienić wybierając darmowe zdjęcia z działu Elementy-Gratis albo załadować własne, pobrane z darmowego banku zdjęć.

Masz to? Wybrałeś? To teraz puść wodze fantazji i zmieniaj co Ci się podoba! Dodawaj lub usuwaj elementy, zdjęcia, zmieniaj kolory, rodzaj czcionki.

Zrób to sam

Za pomocą Canvy możesz również tworzyć grafiki samodzielnie. Wybierając kolorystykę Twojej marki, dodając elementy graficzne, zmieniając czcionkę. W programie dostępna jest również darmowa baza zdjęć. Znajdziesz je w zakładce „Elementy” -> „Gratis”.

blank

Są tu także kształty, ikony, ramki i inne elementy, które mogą Ci się przydać. Klikaj śmiało, sprawdzaj, testuj. Efekty mogą Cię zaskoczyć. Praca w Canvie to czysta przyjemność!

Kreatywność to wymyślanie, eksperymentowanie, wzrastanie, ryzykowanie, łamanie zasad, popełnianie błędów i dobra zabawa.

Mary Lou Cook

Własne zdjęcia

Jeśli chcesz dodać zdjęcie ze swojej bazy również jest to możliwe. Wybierz rodzaj projektu np. media społecznościowe. Kliknij przyciski „Przesłane” -> „Prześlij własne obrazy” (znajdujące się w pasku po lewej stronie). Wskaż miejsce na dysku, z którego mają być pobrane.

blank

Możesz tam wstawić Twoje własne profesjonalne zdjęcie np. z gabinetu, dodać do niego logo, ramkę i tekst, a następnie wyeksportować Facebooka i zaprosić na warsztaty.

blank

Uwolnij swoją kreatywność i stań się profesjonalny!

Dzięki programowi Canva wszystko co od teraz wypuścisz w świat w formie graficznej będzie bardzo fachowe. Canva pomoże Ci uniknąć błędów nieczytelności, chaosu czy layoutów zbyt zaskakujących, aby mogły być zachęcające. A zatem – do dzieła!

Staram się, aby treści, które pojawiają się na moim blogu dawały Ci jak największą wartość. Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie przydatny daj znać w komentarzu, kliknij „lubię to” lub udostępnij na Facebooku. Niech dotrze również do innych osób, którym może pomóc. Będzie to dla mnie znak, że czas poświęcony na pisanie został dobrze wykorzystany.

Z góry bardzo dziękuję!

Komentarze

Dodaj komentarz

Zasady publikacji treści są opisane w regulaminie. Pamiętaj, że przesyłane treści muszą być zgodne z wymogami regulaminu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skontaktuj się

Ewa Goś Jeśli interesuje Cię współpraca z Mindness, to opisz nam swoje potrzeby w poniższym formularzu, a my damy Ci znać, jak możemy pomóc. Jeśli wolisz rozmawiać - na Twój telefon czeka Ewa Goś - nasza asystentka, która udzieli wszelkich informacji.
     

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Agencja marketingowa Agnieszka Gajewska. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności.

    Logo Whatsapp