Jak blog pomaga w promocji Gabinetu

Wpis o tym jak blog pomaga w nawiązaniu relacji i promowaniu bloga

Wiesz już, że skuteczna strona internetowa napędza rozwój twojego gabinetu, ale co z tym blogowaniem?

Nie jesteś pewien czy to jest warte zachodu, czy nie zmarnujesz czasu? Czy Twoja strona internetowa powinna mieć bloga? Co właściwie oznacza blogowanie dla Twojego gabinetu?

Treści

Content is the king

Korona - Content is KingMarketing treści (content marketing) to w ostatnich latach jeden z najsilniejszych kierunków w marketingu. Co oznacza ten zwrot? Że treści rządzą. Nie – namawianie do zakupu, nie tricki technologiczne (typu: jak wykorzystać algorytmy Google’a czy Facebooka…). Ludzie chcą czytać wartościowe, ciekawe, mocne treści. Na tej podstawie budują do Ciebie zaufanie, wyrabiają sobie opinię na Twój temat. Mało tego – budują z Tobą relację. Najpierw przez Internet. Tak. Takie czasy…☺

„Tradycyjny marketing mówi do ludzi. Content marketing z nimi rozmawia”

Doug Kessler

Dodatkowo, gdy ci użytkownicy wejdą na Twoją stronę, znajdą na niej szereg istotnych treści, których szukali, które pomogą im rozwiązać problemy, rozwiać wątpliwości. A także nawiązać dialog. Stwórz dla nich ważną przestrzeń do dyskusji – pole na komentarz. I zawsze odpowiadaj, gdy do Ciebie napiszą.

„53% marketerów stwierdza, że tworzenie treści do blogów jest ich priorytetem w zakresie planowania działań marketingowych”.

(HubSpot, 2017 r.) (Źródło: https://www.hubspot.com/marketing-statistics)

Jak to działa z tymi blogami na życiowym przykładzie

Ojciec bawi się z dzieckiemMoje dziecko idzie niedługo do przedszkola. Szukam w sieci, jak to jest z tym pierwszym dniem czy kilkoma pierwszymi dniami w przedszkolu. Nie pójdę przecież w tej kwestii od razu do psychoterapeuty. Dam radę bez terapii… chyba☺

Te osoby, na których blogi trafię, u których przeczytam, jak postępować krok po kroku, pokażą mi się jako specjaliści. Kto wie czy do nich nie wrócę w odpowiednim momencie? A może adaptacja w przedszkolu okaże się jednak problematyczna? Może potrzebne będzie wsparcie z zewnątrz…

Chcę mieć jakiegoś specjalistę „na oku”. Na dodatek czuję wdzięczność, że ktoś poświęcił czas, aby napisać akurat o moim problemie.

A zatem: oferujesz potencjalnym klientom możliwość poznania Ciebie. To znaczenie zwiększa szanse na zapisanie się przez Twoich czytelników na terapię do Ciebie.

Co zamieścić na blogu psychoterapeutycznym?

  • Zaproś potencjalnych klientów do działania.

Treść całej strony powinna zabierać czytelników i potencjalnych klientów w podróż. Możesz poprowadzić ich przez etapy znajomości Ciebie i Twoich usług. Możesz opowiedzieć w poszczególnych tekstach więcej o Twoich metodach pracy czy przemyśleniach. Ważne przy tym, aby pisać do swojego wybranego skrupulatnie idealnego klienta.

  • Daj coś od siebie

blankAle czekaj, myślisz: a niby, w jaki sposób dawanie czegoś oznacza większe dochody z mojej praktyki terapeutycznej? W tym przypadku bycie szczodrym się popłaca. Jeśli naprawdę chcesz pomóc ludziom, znajdź sposoby, by im służyć, niezależnie od tego czy staną się twoim klientem, czy nie.

Lista punktów działania, filmik edukacyjny, poradnik, krótki e-book lub zbiory porad pokazują potencjalnemu klientowi, że twoja wiedza i doświadczenie mogą coś zmienić.

W każdym poście na blogu spróbuj skupić się na konkretnej lekcji, umiejętnościach lub informacjach, które mogą pomóc potencjalnym klientom przezwyciężyć jakiś ból w ich życiu.

  • Małe i duże kroki

Stwórz dla nich listę małych kroków, dzięki którym zmienią jakieś swoja działania, osiągną mały sukces. A w rezultacie przygotujesz ich na większe kroki, jak przyjście na terapię, dzięki której zmienią swoje życie.

Dodatkowo pozycjonowanie

Ciągłe tworzenie nowych treści na Twojej stronie www zwiększa liczbę potencjalnych klientów terapii, którzy odwiedzają Twoją witrynę z poziomu wyszukiwarki.

Dlaczego?

Modyfikacje w kodzie strony pod kątem pozycjonowania

Automaty Google odczytują treści na Twojej stronie i przypisują je do zapytań o tej samej tematyce. Dodatkowo rejestrują one zmiany na stronie i odczytują jako cały czas aktualną, więc w przypadku wyszukiwania wskażą ją wyżej w wyszukiwarce niż strony pasywne.

To jest zatem element pozycjonowania. Robisz to naturalnie, bez żadnych sztucznych zabiegów. Sam pozycjonujesz swoją stronę.

Bloga warto także optymalizować, ale o tym będzie już osobny tekst.

Jeśli masz bloga i ciekawe doświadczenia, to może opowiesz o nich w komentarzu do tego tekstu? Może Twój blog komuś pomógł? A może udało Ci się znaleźć temat wpisu, który jest hitem w sieci?

Dodaj komentarz

Zasady publikacji treści są opisane w regulaminie. Pamiętaj, że przesyłane treści muszą być zgodne z wymogami regulaminu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skontaktuj się

Ewa Goś Jeśli interesuje Cię współpraca z Mindness, to opisz nam swoje potrzeby w poniższym formularzu, a my damy Ci znać, jak możemy pomóc. Jeśli wolisz rozmawiać - na Twój telefon czeka Ewa Goś - nasza asystentka, która udzieli wszelkich informacji.
     

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Agencja marketingowa Agnieszka Gajewska. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności.

    Logo Whatsapp