Internetowy system rezerwacji – jak usprawni Twój gabinet

Baner

Internetowy system rezerwacji to narzędzie ułatwiające pracę Tobie i życie Twoim klientom. Daje możliwość szybkiego umówienia się na sesję i wyboru dogodnego terminu. Jest też najskuteczniejszym narzędziem do zapisów. Wdrożenie go znacząco zwiększa ilość rezerwacji! Do czego jeszcze może się przydać? Przeczytaj i sprawdź!

W poszukiwaniu straconego czasu…

„Zazwyczaj mamy dość czasu, jeżeli potrafimy wykorzystać go właściwie.”

J. W. Goethe

Czas to towar deficytowy, jeden z najcenniejszych, nieodnawialnych zasobów. Pomyśl, ile tracisz go tygodniowo na:

 • umawianie wizyt,
 • odbieranie telefonów,
 • odczytywanie sms-ów i maili z prośbą o sesję i odpowiadanie na nie
 • wystawianie faktur
 • sprawdzanie, czy klienci wpłacili kwotę za sesję lub odbieranie od nich potwierdzeń przelewów

Prowadząc gabinet psychoterapeutyczny, potrzebujesz rozwiązań pozwalających zaoszczędzić czas. Po to, by rozwijać gabinet, świadczyć usługi psychoterapeutyczne na najwyższym poziomie lub po prostu więcej odpoczywać 🙂 Jedną z metod oszczędzania czasu jest kalendarz online – narzędzie do planowania wizyt instalowane na stronie www, o którym zaraz Ci opowiem.

Psychoterapeuta robi zapisy wizyt w kalendarzu

Koniec z pokreślonym terminarzem!

Internetowy system rezerwacji to rozwiązanie dające wiele korzyści. Dzięki niemu przestaniesz wertować strony papierowego kalendarza, pełne pośpiesznych zapisków i skreśleń, które trudno odczytać.

Notatnik kalendarz z zapisami na wizyty u terapeuty

Zalety Internetowego systemu rezerwacji

Psychoterapeuta korzysta z systemu rezerwacji online
 • Możliwość umawiania wizyt online 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu (nawet gdy recepcja jest już nieczynna, lub gdy jej nie masz) 😉
 • Oszczędność czasu (Twojego i klientów); Zwłaszcza w przypadku terapii online i kalendarza oferującego płatności online. Dzięki nim nie musisz śledzić, czy klient wpłacił pieniądze za sesję.
 • Brak konieczności obsługiwania skrzynki email czy telefonu.
 • Brak konieczności posiadania recepcjonistki.
 • Łatwość zakomunikowania klientom, że masz dni wolne lub urlop w danym terminie.

 • Szybka i sprawna koordynacja kalendarza z terminarzem klientów
 • Możliwość wysyłania automatycznych powiadomień e-mail i sms (np. ze wskazówkami jak przygotować się do sesji online lub informującymi o pomyślnym zapisie)
 • Znacznie większa ilość zapisów w stosunku do standardowego maila, formularza lub telefonu. Klienci chętniej z niego korzystają, bo mogą szybko dokonać zapisu.
 • Lepsza organizacja pracy – możliwość synchronizacji kalendarza z kalendarzem Google. Dzięki temu nie musisz kontrolować dwóch kalendarzy jednocześnie.
 • Wykluczenie problemów związanymi z płatnościami przelewem od klientów – np. rezerwacje na 2 godziny przed sesją i oczekiwanie na przesłanie przez klienta potwierdzenia przelewu lub zapisywanie się klientów na sesję i nie wykonywanie przez nich przelewu oraz częste nie pojawianie się w umówionym terminie W takiej sytuacji z pomocą przychodzi system rezerwacji online z wdrożonymi automatycznymi płatnościami online (np. Przelewy24 albo PayPal). Płatności takie obligują klienta do dokonania wpłaty przed dokonaniem rezerwacji, a wiadomość o tym, że sesja została opłacona przychodzi natychmiast.

Przed rozpoczęciem wdrażania kalendarza online dobrze jest wcześniej zacząć nawiązywanie współpracy z operatorem płatności online, ponieważ aktywacja konta potrafi potrwać od kilku dni do nawet kilku tygodni. Poniżej przedstawiamy listę polecanych przez nas firm oferujących płatności online:

Jak działa internetowy system rezerwacji ?

Zastanawiasz się, jak działa kalendarz online? Już mówię!

System rezerwacji online dla psychoterapeutów prezentowany przez kobietę
 1. Klient wchodzi na Twoją stronę www. Wybiera w kalendarzu online dogodny dla siebie termin spotkania i dokonuje rezerwacji bez konieczności kontaktu z Tobą. Dla wielu osób taka forma rezerwacji wizyt będzie dużym udogodnieniem. Będzie ona dla nich łatwiejsza lub mniej czasochłonna niż rozmowa telefoniczna lub wysłanie wiadomości poprzez standardowy formularz kontaktowy.
 2. Może zmienić termin sesji lub ją anulować, jeśli coś mu wypadnie.    
 3. Odpowiednio wcześnie otrzymuje automatyczne mailowe powiadomienie przypominające o terminie sesji.
 4. Dzięki temu znacząco spada ilość wizyt zapomnianych, nieodbytych i „okienek” w pracy.

I jeszcze jedno! Rezerwacje widzisz w swoim kalendarzu online i możesz nimi łatwo zarządzać.

 

Integracja systemu rezerwacji online ze stroną www

Integrację kalendarza online ze stroną www Twojego gabinetu psychoterapeutycznego najlepiej zlecić doświadczonemu programiście. W swojej ofercie posiadamy dwa rozwiązania tego typu:

Psychoterapeuta umawia wizyty poprzez system rezerwacji online

Kalendarz, który oferujemy:

 • zwiększa ilość zapisów przez stronę w stosunku do standardowego formularza kontaktowego
 • jest intuicyjny i prosty w obsłudze
 • dostosowany do ustawy o RODO i zawiera wszystkie zgody, które potrzebujesz umieścić
 • jest w języku polskim
 • umożliwia płatność online z najpopularniejszymi operatorami jak PayU, Przelewy24, PayPal
 • daje możliwość bezpośredniej synchronizacji z Kalendarzem Google oraz pośredniej z kalendarzem Znanego lekarza (Docplanner)
 • wysyła automatyczne powiadomienia do Ciebie, Twoich pracowników i klientów, pozwalając zaoszczędzić czas.

Razem z usługą otrzymujesz dożywotnią licencję na użytkowanie wtyczki.

Internetowy system rezerwacji – także dla osób nietechnicznych

Jeśli należysz do grona osób, które przerażają technikalia, zapewniam Cię, że dasz sobie radę z jego obsługą. Po instalacji na Twojej stronie umówimy się z Tobą na wirtualne szkolenie.

Psychoterapeuci, którym to zainstalowaliśmy mówią, że nie wiedzą, jak wcześniej sobie radzili bez. I, że to ich ulubiony „ułatwiacz” życia i pracy.

Psychoterapeuta korzysta z kalendarza zapisów online do swojego gabinetu

Możesz także na koniec sesji ustalić następny termin z klientem i od razu np. w tablecie czy smartfonie wpisać go do swojego kalendarza. Również zapisanie serii spotkań cyklicznych w ten sam dzień i tej samej godzinie nie stanowi problemu. Przy czym w niektórych wersjach kalendarzy online jest to dodatkowo płatna opcja. W sytuacji, gdy będziesz wyszukiwać system zapisów online samodzielnie, koniecznie sprawdź, jakie funkcje są w pakiecie.

Masz pytania? Pisz śmiało!

Mam nadzieję, że przekonałam Cię do rozwiązania, jakim jest internetowy system rezerwacji . Twoi klienci również go docenią i chętnie z niego skorzystają. Zwłaszcza że, jak pokazują badania GUS „Jak korzystamy z Internetu? – 2017”, informacje związane ze zdrowiem są na 5 miejscu wśród najczęściej wyszukiwanych w sieci.* Dla klienta szukającego Twojej usługi w internecie, jednym z najważniejszych czynników przy podejmowaniu decyzji będzie jej dostępność i łatwość dokonania zapisu.

Recepcja w gabinecie psychoterapeuty który korzysta z kalendarza zapisów online

Jeśli masz jakieś pytania w temacie kalendarza online i jego funkcjonalności, pisz śmiało w komentarzu. Chętnie odpowiemy i rozwiejemy Twoje wątpliwości.

Jeśli znasz kogoś, komu przydałoby się takie rozwiązanie, to podeślij mu proszę ten artykuł.

Dziękuję, że tu zaglądasz. Klikając w plusik poniżej, dołączysz do naszego newslettera.

* https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/nauka-i-technika-spoleczenstwo-informacyjne/spoleczenstwo-informacyjne/jak-korzystamy-z-internetu-2017,5,8.html

Dodaj komentarz

Zasady publikacji treści są opisane w regulaminie. Pamiętaj, że przesyłane treści muszą być zgodne z wymogami regulaminu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skontaktuj się

Ewa Goś Jeśli interesuje Cię współpraca z Mindness, to opisz nam swoje potrzeby w poniższym formularzu, a my damy Ci znać, jak możemy pomóc. Jeśli wolisz rozmawiać - na Twój telefon czeka Ewa Goś - nasza asystentka, która udzieli wszelkich informacji.
   

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Agencja marketingowa Agnieszka Gajewska. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności.

  Logo Whatsapp